10 mei 2012
filmpjes
internet
Verslaafd aan bordspellen
25-6-2009 - 
De Duitse stad Essen is het epicentrum van de spellenwereld
Hangplek voor beroepsdenkers
18-6-2009 - 
De filosofiefaculteit van New York is de beste van de VS
Alles, echt alles over cabaret
11-6-2009 - 
"Cabaret leeft wel degelijk onder studenten"
Nieuws via lekker bekkende koppen
4-6-2009 - 
Obama moet gewoon zijn schouders ophalen als Noord-Korea een nucleaire bom test

Nieuws via lekker bekkende koppen

4-6-2009 - 

Hoe moet Obama reageren nu Noord-Korea een nucleaire bom heeft getest? Hij kan maar beter zijn schouders ophalen, een ergere reactie bestaat er niet voor Kim Jong-il. Op het online magazine www.slate.com staan deze en tig andere opinies van Amerikaanse journalisten en auteurs. Over de binnenlandse politiek, Britse en Europese politiek, economie, sport en lifestyle en cultuur. Dat alles aangekondigt met pakkende koppen als ‘How well can you live in India on 2 dollars per day?’ en ‘Do jockeys matter at all in horse racing?’.

“Ik kijk er elke dag wel even op, vooral de opiniestukken zijn goed. Sommige nieuwssites zijn uiterst links of uiterst rechts, deze valt goed mee. Ook citeren ze iedereen netjes”, zegt Jeroen Postma, student International Business. Slate is een dagelijks webmagazine, opgericht in 1996 en onderdeel van The Washinton Post Company. De redactie zit in New York en Washington en heeft al tig prijzen in de wacht gesleept waaronder Best of the Web Award en Best Media Website.

Postma houdt de site vooral in de gaten sinds de Amerikaanse verkiezingen. “Alles wat je daar ziet gebeuren, in politiek en dergelijke, dat zie je ook deze kant op komen.” Slate biedt naast opinie en nieuws ook blogs, columns, lezersfoto’s en een overzichtje met de belangrijkste artikelen (plus links) uit kranten als The Root, The Big Money en FP (Foreign Policy). Lezers kunnen hun ‘eigen’ Slate samenstellen, door via een overzichtlijst van nieuw gepubliceerde artikelen de meest interessante te selecteren en naar een apart documentje te verslepen of te bewaren op hun pc; dat bespaart tijd, je hoeft niet de hele site door te zoeken.

Een opvallend detail: wie deze Amerikaanse site bezoekt treft voornamelijk Nederlandse adverteerders aan; een telefoonaanbieder, een hogeschool, een recreatiepark, zelfs een lijsttrekker voor de Europese Verkiezingen probeert Nederlandse kiezers over te halen via deze weg. Waarschijnlijk dat bezoekers uit Italië, Duitsland of Mexico weer andere ‘reclame’ tegenkomen.

 

Sluit venster
Verzend
specials  |   paarltjes  |   rss  |   UM agenda  |   contact  |   adverteren
 
New