Een gewone maandag

Een gewone maandag

Ze is snipverkouden, vermoedelijk opgelopen tijdens een vergadering waar ook de hoestende mens welkom was

22-10-2021 · Redactioneel

We zijn niet compleet op deze maandagochtendvergadering. Een collega zit met zijn partner in het ziekenhuis voor een operatie (die is gelukkig goed gelukt, horen we op dinsdag), een andere journalist vergadert mee via zoom. Ze is snipverkouden, vermoedelijk opgelopen tijdens een faculteitsraadsvergadering waar iedereen weer als vanouds dicht bij elkaar zat en ook de hoestende en proestende medemens welkom was.

Ons beleid is een tikkeltje anders, conform dat van de UM: bij klachten blijf je thuis, ook als je een negatieve coronatest hebt. Die test viel vanmorgen binnen, klinkt het via zoom. Negatief, geen corona dus. 

Na de vergadering begin ik aan mijn lijst met klussen. Ik geef aan onze vertalers de artikelen door die deze week vertaald moeten worden. De opmaker krijgt de indeling van de papieren krant die op woensdag naar de drukker moet. Dan volgt de eindredactie van het blog van voormalig spookstudent SE en dat van onze junior DV, maak ik een interviewafspraak met een HR-medewerker over grenswerkers, beantwoord tal van mailtjes en bekijk dan de concept-Observantbegroting . Intussen, als ik over een onderwerp voor deze rubriek nadenk, hoor ik collega WD en oud-collega WB overleggen over de avond met Janine Abbring, bij velen vooral bekend als de presentator van het televisieprogramma Zomergasten. Nadat een interview met haar (georganiseerd samen met Studium Generale in het kader van het veertigjarig bestaan van Observant in 2019/2020) de afgelopen anderhalf jaar tot twee keer toe vanwege corona is afgezegd, gaat het donderdag 4 november toch echt door. Aan de hand van fragmenten zullen de twee Abbring vragen naar haar stijl van interviewen: hoe bereidt ze zich voor? Wanneer vraagt ze door? Wanneer houdt ze juist haar mond? Welke vraag is not done? Heeft ze invloed op de keuze van haar gasten?

Twee uur later en een deur verder brengt onze junior zijn interviewvaardigheden in de praktijk. Hij heeft een Curaçaose student op bezoek. Aanleiding is een onderzoek van de Nationale Ombudsman die stelt dat Caribische studenten in Nederland op allerlei problemen stuiten – botheid, vooroordelen, taalachterstand – waardoor ze vaak studievertraging oplopen of zelfs afhaken. Wij kijken hoe dat in Maastricht zit. Dat leest u binnenkort. Eerst gaan we er een week tussenuit, voor een ouderwetse herfstvakantie. Daarna is hopelijk iedereen fit en kunnen we weer met zijn allen vergaderen, met het raam open.

 

Het interview met Janine Abbring vindt plaats op donderdag 4 november om 20.00 uur, aula Minderbroedersberg 4-6. Belangstelling? Ga naar de website van Studium Generale Maastricht: https://www.maastrichtuniversity.nl/nl/events/studium-generale-ik-wil-een-%C3%A9cht-gesprek

Auteur: Riki Janssen

Foto: Shutterstock

Categoriëen: Columns en opinie
Tags: zomergasten,janine abbring,jubileum,herfstvakantie

Voeg reactie toe

Klik hier voor onze privacyregels

Vanaf januari 2022 plaatst Observant alleen nog reacties van mensen wier naam bekend is bij de redactie.