“Toevallig speelden wij net met hetzelfde idee”, zegt Julianna Bakker (master Health Education and Promotion), inmiddels secretaris van de e-sportvereniging MSEA Peritan. Samen met vier andere studenten ging ze de uitdaging aan. “Wij zijn allemaal redelijk fanatieke gamers en kenden elkaar mede daardoor. Toch hadden we het gevoel dat er een community ontbrak in Maastricht. Die wilden we graag creëren, zeker ook omdat er tijdens de lockdowns veel meer tijd vrijkwam om te gamen. Al zouden we de vereniging ook zonder pandemie hebben opgericht.”
Met hulp van UM Sport zag Peritan in de zomer het levenslicht. Bakker: “Maar zonder fysieke evenementen is het lastig om jezelf zichtbaar te maken. We zijn momenteel vooral afhankelijk van mond-tot-mondreclame. Het ledental, dat nu rond de dertig ligt, loopt gestaag op.”
Wedstrijden
Inmiddels stoomt de vereniging leden klaar voor deelname aan de landelijke studentencompetities voor de spellen League of Legends en Rocket League. Vaste teams, bestaande uit drie tot vijf spelers plus reserves en een coach, trainen samen en nemen het iedere week in een online wedstrijd op tegen een team van een andere universiteit. Een aanpak die voor veel Maastrichtse deelnemers nieuw is. “Veel van onze leden gamen al lange tijd, maar hebben nog nooit in competitieverband gespeeld”, zegt Bakker.
En dat kan best spannend zijn, zegt Melle Klaver (masterstudent Biomedical Sciences), die gevraagd werd voor het Rocket League-team. “Ik game al jaren zo’n tien tot twaalf uur per week, maar vraag me soms af of ik goed genoeg ben voor wedstrijden.” Dat zal deze week blijken, wanneer het eerste competitieduel op het programma staat.
Reactietijd
Al draait niet alles om wedstrijden. Er is ook ruimte voor gezelligheid. “Iedere maandagavond is er een online spellenavond en daarnaast organiseren we regelmatig toernooien voor allerlei games”, zegt voorzitter Bart Thomas (master Human Movement Sciences). Vooralsnog gebeurt dat vooral via het online platform Discord, waar leden met elkaar kunnen praten en chatten. Ook niet-leden kunnen hier terecht. “Zo konden we tijdens de lockdowns toch op een veilige manier evenementen organiseren voor best veel mensen.”
Toch hoopt het bestuur snel weer fysieke activiteiten, zoals bordspelletjesavonden en feesten, te organiseren. “Dat zijn dingen die we echt missen als vereniging”, zegt Thomas. “Veel studenten die na oktober lid werden, hebben we nog nooit in het echt gezien. Nu zijn we als gamers wel gewend om ‘digitale’ vrienden te maken, die we alleen online kennen. Toch kunnen we niet wachten tot leden en zelfs teamgenoten elkaar voor het eerst fysiek ontmoeten.” De eerste stap daartoe is inmiddels gezet: vanaf deze week is de wekelijkse spellenavond op locatie.
En nu UM Sport weer geopend is, hoopt men de leden ook te laten sporten zónder computerscherm. “Bijvoorbeeld voor het trainen van reactietijden. Daar gaan ze weer beter van gamen.”