De WGI heeft er om die reden voor gekozen om een aantal grote buitenactiviteiten op dezelfde locatie – de Tapijnkazerne – te houden, vertelt voorzitter Floor Smits. “Dat is makkelijker dan wanneer we op verschillende terreinen zitten.” Onder andere de informatiemarkt Welcome to Maastricht, de officiële opening (voorheen altijd op de Markt) en het Culture Carnival, waar de culturele partijen in Maastricht zich voorstellen, vinden hier plaats. De grote feesten en de cantus zijn zoals altijd in het MECC en ook het Sports Event op dinsdag blijft op De Griend.
Nieuw is Set your own limit, als vervanging van de Dare to be aware-markt die de afgelopen jaren is gehouden. “Dit evenement is gericht op mentale gezondheid van de student en grensoverschrijdend gedrag”, zegt Smits. De WGI wil de inwoners van de stad ook graag bij de INKOM betrekken, daarom is de Open Air Cinema op vrijdag ook voor hen toegankelijk.
Wie de artiesten zijn die tijdens de opening en de feesten in het MECC gaan optreden, wordt later bekend gemaakt. “Het is bijna rond”, zegt Smits. Van de inhaaldrukte van festivals en concertreeksen, heeft de WGI geen last. “We beginnen gelukkig altijd op tijd met zoeken.”