Het was een indrukwekkende opening van het Pleasure, Art & Science Festival, kortweg PAS. Twee avonden konden de talrijke bezoekers - de regen bleek geen spelbreker - naar lezingen, concerten, dansvoorstellingen of theater.
De Oekraïense bayan-, bandoneon – en klassiek accordeonspeler Oleg Lysenko speelde afgelopen vrijdag de suite Vijf gezichten op het land van de Goelag Archipel van Vladimir Vlasov.
In de kleine tuin van het Oud-Gouvernement (rechten, Bouillonstraat) was de programmering in handen van Kaleido, het centrum voor internationaal georiënteerde studenten op Tapijn. Stand-up comedian Stephen Bell trok veel publiek met zijn Engelstalige show waarin hij Nederlanders herhaaldelijk op de hak nam. En ook de band WHYBE kreeg heel wat handen op elkaar voor de singer-songwriter-nummers waar in de verte Leonard Cohen doorklonk, terwijl andere liedjes juist van een rauw randje waren voorzien.
WHYBE, singer songwriter
Een tuin verder waren het onder anderen de dansers van Sally Dance Company die veel applaus kregen. Net als de sprookjesverteller in het bestuursgebouw aan de Minderbroedersberg.
Theater in de tuin
Tentoonstelling Grimm in Minderbroedersberg