Vier gouden medailles voor bodybuildende promovenda

Anne Friesacher afgelopen zaterdag tijdens haar laatste training voorafgaand aan het NPC Benelux

Vier gouden medailles voor bodybuildende promovenda

“In de McDonald’s trof ik tientallen andere deelnemers aan”

29-03-2023 · Nieuws

Een plekje in de top drie bij de beginners. Dat was het doel van Anne Friesacher, promovenda bij de School of Business and Economics, voor haar deelname aan bodybuildingwedstrijd NPC Benelux, afgelopen zondag in het Brabantse Oss. Daar slaagde de Oostenrijkse ruimschoots in: ze greep in de categorie ‘bikini’ (“voor de wat slankere vrouwen”) niet alleen de eerste plek bij de ‘echte’ beginners, maar ook bij de ‘gewone’ beginners (die nog nooit een prijs wonnen) én de open ronde (voor iedereen). In die laatste ronde werd ze bovendien verkozen als beste van alle ‘lengteklassen’ – de deelnemers worden niet ingedeeld op basis van gewicht, maar lengte.

Verrassend, want ze begon pas afgelopen november met trainen. “Oké, ik had wel al een redelijke basis. Fitness is al meer dan tien jaar mijn grootste hobby. Dit leek mij een mooie uitdaging, ik hou ervan om mezelf te pushen.” Maandenlang was ze dagelijks in de sportschool te vinden. In het begin om veel spieren te kweken, daarna ook om af te vallen. “De kunst is om zoveel mogelijk lichaamsvet kwijt te raken, zonder dat dat ten koste gaat van je spiermassa. Dat lukte dankzij het strakke voedingsschema van mijn coach, Arno Visscher. Interessant, want het is een vrij wetenschappelijke aanpak, waarbij je je lichaam goed leert kennen. Zo beïnvloedt je zoutinname hoeveel vocht je spieren vasthouden, en dus hoe goed zichtbaar ze zijn.”

Dankzij de winst mag Friesacher in december naar een wedstrijd waar ze een ‘pro card’ voor deelname aan internationale wedstrijden kan verdienen. “Maar ik weet nog niet of ik mee ga doen. Het valt lastig te combineren met mijn PhD. Het trainen kost veel tijd en is vermoeiend, en door het strakke dieet heb je bovendien weinig energie. Mijn concentratie was daardoor niet geweldig afgelopen tijd. Niet zo handig als je scherp moet zijn tijdens het geven van onderwijs of werken aan een publicatie.”

Komende periode staat in elk geval in het teken van een ‘omgekeerd dieet’. “Je hebt de neiging om ontzettend veel te gaan eten, maar dan kom je te snel aan. Dat moet je rustig opbouwen. Al heb ik mij de avond na de wedstrijd wel even laten gaan in de McDonald’s. Waar ik overigens tientallen andere deelnemers aantrof”, lacht ze. Ook hoopt ze dat de zelfbruiner – die tijdens de wedstrijd de spieren helpt accentueren – snel is uitgewerkt. “Nu vragen studenten tijdens tutorgroepen constant waarom ik zo bruin ben.”

Foto: Yuri Meesen

Categoriëen: nieuws_boven, Mensen
Tags: bodybuilding,wedstrijd,fitness,promovenda,sport

Voeg reactie toe

Klik hier voor onze privacyregels

Vanaf januari 2022 plaatst Observant alleen nog reacties van mensen wier naam bekend is bij de redactie.