Zorgen binnen FHML over herindeling UNS 50

Zorgen binnen FHML over herindeling UNS 50

Kritische brieven in faculteitsraad besproken

13-12-2023 · Nieuws

Binnen de faculteit Health, Medicine and Life sciences (FHML) leeft onrust over de nieuwe indeling van de Universiteitssingel 50 – dat pand wordt op dit moment grondig gerenoveerd. De herindeling zou het onderwijs en onderzoek binnen verschillende vakgroepen schaden, staat er in een aantal kritische brieven die in de jongste faculteitsraadsvergadering werden besproken.

Door de renovatie van de Universiteitssingel 50 en de verbouwing van het proefdiercentrum (dat inpandig blijft en niet wordt ondergebracht in een nieuw gebouw), blijven er minder vierkante meters per fulltime medewerker over, 8 in plaats van 10. De onrust en bezwaren tegen de herindeling kwamen dit academisch jaar in elke raadsvergadering ter sprake. Afgelopen dinsdag lagen er drie brieven met bezwaren.

Stagiairs

Een gedeeld kritiekpunt daarin is dat er in de nieuwe plannen weinig of geen plek overblijft voor stagiairs. Een voorgestelde oplossing met werkplekken in de universiteitsbibliotheek werkt niet, schrijft een groep stage- en programmacoördinatoren.

Vakgroepvoorzitter pulmonologie Frits Franssen schrijft verder dat er voor zijn vakgroep met verkeerde gegevens is gerekend, dat in de nieuwe indeling ‘loze’ vierkante meters ongebruikt blijven en dat eigen vergader- en opslagruimtes wegvallen.

Ook de voorzitters van de vakgroep chirurgie en onderzoeksinstituut M4I wijzen op weggevallen overlegruimtes. Verder vragen ze zich af waar “clinici die translationeel onderzoek doen” voortaan naartoe moeten. Hetzelfde geldt voor gastonderzoekers bij M4I.

Valide argumenten

Decaan Annemie Schols zei dat de herindeling in het geval van de vakgroep pulmonologie op basis “van valide argumenten” in de brief is aangepast, overigens zonder aan te geven op welke punten. Met de opstellers van de andere twee brieven is in de afgelopen week gesproken. Een mogelijke oplossing voor het probleem van de stageplekken komt aan de orde in een gesprek met de stagecoördinatoren, eind januari.