Troonrede: “Onderwijs en onderzoek gericht op wat Nederland nodig heeft”

Koning Willem-Alexander leest de troonrede voor. Screenshot van NOS-uitzending.

Troonrede: “Onderwijs en onderzoek gericht op wat Nederland nodig heeft”

“Een van die keuzes is om het aantal buitenlandse studenten te verminderen en het Nederlands weer de norm te maken in het hoger onderwijs”

17-09-2024 · Nieuws

NEDERLAND. In het vervolgonderwijs na de middelbare school wil het kabinet meer aandacht hebben voor onderwijs en onderzoek “gericht op wat Nederland nodig heeft”, zei de koning zojuist in de troonrede.

Na passages over migratie, defensie en landbouw kwam ook het hoger onderwijs in de troonrede aan bod. “Daarin zijn scherpe keuzes nodig, zowel om inhoudelijke als om financiële redenen”, aldus koning Willem-Alexander.

Nederlands

“Een van die keuzes is om het aantal buitenlandse studenten te verminderen en het Nederlands weer de norm te maken in het hoger onderwijs”, verklaarde hij. Eerder noemde hij al even de studiemigratie als probleem, naast andere vormen van migratie.

Daar bleef het bij. Het kabinet heeft eerder flinke bezuinigingen op onderwijs en onderzoek aangekondigd.

Ter vergelijking, vorig jaar kwamen gelijke kansen, discriminatie en het mentale welzijn van jongeren ter sprake. Een jaar eerder werden er grote investeringen in het mbo, hoger onderwijs en de wetenschap aangekondigd die voor “rust en ruimte” moesten zorgen.

Overigens schrijft de koning de troonrede niet zelf. Dat doet het kabinet.

HOP, Bas Belleman

Auteur: Redactie

Screenshot NOS-uitzending

Categoriëen: Nieuws
Tags: troonrede,rijksbegroting,prinsjesdag,bezuinigingen

Voeg reactie toe

Klik hier voor onze privacyregels

Vanaf januari 2022 plaatst Observant alleen nog reacties van mensen wier naam bekend is bij de redactie.