De Syrisch-Duitse Osman is in Nederland voor een drietal lezingen over hoe ze van antisemiet zionist werd, dit alles onder de vlag van de pro-Israëlische organisatie Stand With Us. Sinds de aanval van Hamas eind 2023 spreekt ze zich uit voor Israël.
In Maastricht gaf een dertigtal studenten gehoor aan een oproep van Maastricht Encampment (de groep die vorig jaar de faculteit Arts and Social Sciences bezette) om te komen demonstreren tegen wat zij zien als “het promoten van zionisme”. In online gedeelde filmpjes van voor- en tegenstanders is te zien hoe actievoerders bij gebouw Z op de ramen slaan en leuzen roepen als Say it loud, say it clear, we don’t want no zionists here. Osman probeert boven het geluid uit te komen en houdt de zaal voor dat “Palestina niet bestaat” en “Israël de dader niet is”.
Enkele actievoerders zitten in de zaal, waar ze onder meer Free Palestine scanderen. Na herhaaldelijk gevraagd te zijn om de lezing niet te verstoren, moeten ze naar de zaal verlaten - de meesten van hen doen dat vrijwillig, een van hen wordt door de politie naar buiten geleid.
De groep Maastricht Encampment riep dinsdag op Instagram op tot protest tegen Osmans lezing.