09 februari 2012
filmpjes
maastricht
Arbo Unie wint van Encare
9-2-2012 - 

De arbozorg binnen de Universiteit Maastricht wordt voor de komende twee jaar toevertrouwd aan Arbo Unie, de grootste arbodienst van Nederland. Encare, die tot nu toe bij de UM werkzaam was, heeft het onderspit gedolven in de Europese aanbestedingsprocedure.

Eén aanspreekpunt voor printerproblemen
9-2-2012 - 
Studenten worden niet meer van het kastje naar de muur gestuurd
Stijging tandartskosten valt mee
9-2-2012 - 

Een bezoek aan de tandarts is in januari van het nieuwe jaar, na het vrijgeven van de tarieven, slechts een beetje duurder geworden. Dat blijkt uit Maastrichts onderzoek waarin de tarieven van ruim 1300 tandartspraktijken zijn vergeleken met vorig jaar. Maar volgens gezondheidseconoom prof. Wim Groot is het experiment van minister Schippers gedoemd te mislukken.

“Welcome liebe Leute, we gaan beginnen”
9-2-2012 - 
Met een biertje in de hand naar een dansvoorstelling kijken

Ritzen cynisch over Plasterk

25-2-2010 - 

Als laatste PvdA-minister van Onderwijs (1989-1998) vóór Ronald Plasterk werd collegevoorzitter Jo Ritzen door de internetkrant Science Guide om commentaar op de afgetreden minister gevraagd. Ritzen toont zich uiterst kritisch, op het cynische af zelfs: Ronald heeft gedaan wat hij beloofd heeft. Namelijk erg weinig. Bij zijn aantreden waren er hoge verwachtingen over zijn visie en beleid. Men dacht dat hij als wetenschapper veel visie zou hebben op dingen als de Lissabonagenda en de noodzaak tot investeren in R&D. Hij is echter toch vooral een columnist. Een echt HO-beleidsprogramma ontbrak. Veel opinies maar geen eigen strakke lijn is voor een columnist natuurlijk een zegen, maar voor een minister is dat fataal.”

Ritzen hekelt Plasterks neiging de oren naar Wouter Bos te laten hangen. Je moet geen vriend willen zijn van de minister van Financiën, zegt hij, “dat was ik ook niet”.

Plasterk heeft het geld voor de salarisverhoging van de leraren uit het hoger onderwijs gehaald, in plaats van het breed over het kabinet te spreiden. “Dat was puur slecht en ik ben er nog steeds verbluft over dat daar zo weinig verzet tegen aangetekend is. Die collegegeldverhoging hebben de studenten gewoon geslikt!"

De tekst van het interview heeft Ritzen niet van tevoren gezien, “anders had ik er graag nog wat scherpe kantjes afgevijld”, meldt hij per e-mail.

Sluit venster
Verzend
specials  |   paarltjes  |   rss  |   UM agenda  |   contact  |   adverteren