09 februari 2012
filmpjes
achtergrond
Liefde en het verraderlijke leven van alledag
9-2-2012 - 

Volgende week is het weer zover: Valentijnsdag, de jaarlijkse ode aan de liefde. Maar wat is liefde eigenlijk? En waarom gaat het zo vaak mis? Op verzoek van Studium Generale houdt de Duitse filosoof Wilhelm Schmid op 8 maart de lezing De herontdekking van de liefde.

"Hoe hou je je pincet vast?!"
9-2-2012 - 

Hoe vertel je een patiënt slecht nieuws? Hoe breng je een infuus in? Waar moet je als huisarts tijdens een consult op letten? Deze en nog veel meer andere vaardigheden leren geneeskundestudenten sinds 1975 in het Skillslab. En met succes; de studenten zijn onverminderd enthousiast, de docenten worden regelmatig genomineerd voor onderwijsprijzen. Observant liep een middag mee. 

“Ze riepen dat ik als de sodemieter terug naar het schip moest”
9-2-2012 - 

Maandagmiddag half zes, boekhandel De Tribune. Schrijver/bioloog Redmond O’Hanlon staat op het punt het pand weer te verlaten. O ja, of er ergens een hoedenwinkel in de buurt is. Want hij heeft de zijne in een taxi achtergelaten en buiten is het Siberisch koud.

Herman Kingma, evenwichtskunstenaar en Realpolitiker
2-2-2012 - 

De oude en tegelijkertijd nieuwe voorzitter van de universiteitsraad, prof. Herman Kingma, is vooral iemand van de resultaten. “Als je moet kiezen tussen zichtbaarheid voor de kiezers en effectief optreden, kies ik voor het laatste.”

 

Spellenmiddag van Alles is Drama
Spellenmiddag van Alles is DramaLoraine Bodewes Fotografie
Ragweek 2010

"31.500 euro zal het niet worden"

22-4-2010 - 

Geld ophalen voor het Ronald McDonald Huis Maastricht en het Ariana Studiefonds voor Afghaanse vrouwen. Dat wil het bestuur van de Ragweek in de eerste plaats bereiken met de activiteiten die tot en met 22 april worden georganiseerd in Maastricht. Woensdagmiddag werd er door Alles is Drama een spellenmiddag gehouden op het Volksplein (zie foto). Toch is het de Ragweekbestuurders niet alleen om de euro’s te doen. De samenwerking tussen studenten en Maastrichtenaren is ze net zo waardevol.

Loopt het niet zo soepel met de Ragweek of heeft Observant pech bij het uitkiezen van de activiteiten? Het laatste, blijkt uit een gesprek met Denise Moerland van het Ragweekbestuur. De Kick-off, vorige week donderdag op de Markt, ging niet door “wegens een gebrek aan financiële middelen”. Op de zumbamarathon op zondagmiddag in sportschool MAC was geen mens te bekennen. “Te weinig aanmeldingen. De sportschool vroeg 10 euro entree. Ik hoorde dat sommigen het te duur vonden voor anderhalf uur. Verder is deze week alles doorgegaan en op tijd begonnen.” Moerland verwacht overigens niet dat ze het recordbedrag van vorig jaar ophalen: 31.500 euro. “De helft van dat bedrag was te danken aan een sponsorloop van vijftien Maastrichtse basisscholen. Dat werd toen geregeld vanuit Trajekt. Nu heeft de afdeling sport van de gemeente dat op zich genomen, maar helaas is er een heleboel misgegaan. Zes in plaats van twaalf basisscholen doen uiteindelijk mee.” Het goede nieuws en “een geslaagd voorbeeld van verbreding, meer naar buiten treden” is een quiz-middag voor bewoners van woonzorgcentrum Scharwyerveld. “Eerst waren ze wat huiverig, maar aan het einde van de dag vroegen ze of we nog eens terug wilden komen.”
Halverwege volgende week zal bekend zijn wat de opbrengst is van de Ragweek 2010.

Spellenmiddag Volksplein, woensdag 14 april 13:00

De spelletjes zijn opgezet, de studenten van Alles is Drama zijn verkleed en de muziek schalt uit de boxen. Alles staat klaar voor de spellenmiddag op het Volksplein die Alles is Drama voor basisschoolkinderen heeft georganiseerd, maar er is nog geen kind te bekennen. “Ik maak me nu toch een beetje zorgen”, zegt European Studies student Evert Jan Jacobsen. Een kwartiertje later komt alles goed, de kinderen druppelen één voor één het plein op en stormen meteen af op het luchtkussen. Een andere favoriet is het kruisboogschieten. De plastic pijltjes moeten door een gat geschoten worden. Eén jongen heeft het spel al helemaal door. “Kijk, zo moet je het doen”, verbetert hij een meisje dat net heeft gemist. En inderdaad, de tweede keer is het wel raak.  Om 16.00 uur maakt een regenbui een einde aan de pret. Jacobsen: “We hebben misschien niet zoveel geld opgehaald (voor de spelletjes werd een klein bedrag gevraagd, red.), maar de kinderen hebben het leuk gehad en daar ging het ons ook om.”

 

 

Sluit venster
Verzend
specials  |   paarltjes  |   rss  |   UM agenda  |   contact  |   adverteren