09 februari 2012
filmpjes
maastricht
Arbo Unie wint van Encare
9-2-2012 - 

De arbozorg binnen de Universiteit Maastricht wordt voor de komende twee jaar toevertrouwd aan Arbo Unie, de grootste arbodienst van Nederland. Encare, die tot nu toe bij de UM werkzaam was, heeft het onderspit gedolven in de Europese aanbestedingsprocedure.

Eén aanspreekpunt voor printerproblemen
9-2-2012 - 
Studenten worden niet meer van het kastje naar de muur gestuurd
Stijging tandartskosten valt mee
9-2-2012 - 

Een bezoek aan de tandarts is in januari van het nieuwe jaar, na het vrijgeven van de tarieven, slechts een beetje duurder geworden. Dat blijkt uit Maastrichts onderzoek waarin de tarieven van ruim 1300 tandartspraktijken zijn vergeleken met vorig jaar. Maar volgens gezondheidseconoom prof. Wim Groot is het experiment van minister Schippers gedoemd te mislukken.

“Welcome liebe Leute, we gaan beginnen”
9-2-2012 - 
Met een biertje in de hand naar een dansvoorstelling kijken
Joris Wielders, Nick van Boven, Niels van de Ven, Bart Kleine Deters
Joris Wielders, Nick van Boven, Niels van de Ven, Bart Kleine DetersLoraine Bodewes Fotografie

4 hoofdredacteuren en een kapotte limo

10-6-2010 - 

Voor het eerst in de dertigjarige geschiedenis van Observant heeft deze week niet de redactie maar een groep van vier gasthoofdredacteuren de inhoud van het blad bepaald. Na twee harmonieuze vergaderingen, flink wat e-mailverkeer en telefoontjes met de voorzitters van Circumflex, Koko, Saurus en Tragos – Joris Wielders, Bart Kleine Deters, Nick van Boven, Niels van de Ven –ligt er nu een Observant ingevuld naar hun smaak.

Of Hans Philipsen in zijn wekelijkse column op pagina 15 over het komende WK-voetbal wilde schrijven, en kon de poprecensent niet de cd van Sungrazer (de band heeft een oud-Kokolid in de gelederen en speelde op Pinkpop 2010) bespreken? De middenpagina is gereserveerd voor een verhaal over de afbrokkelende studiefinanciering, columnist Jeroen en roddelkont Albert Bergbroeder kregen alle vrijheid, zolang hun bijdragen maar over ‘studenten’ zouden gaan. Dat vergde enige overredingskracht bij Bergbroeder die het college van bestuur nu eenmaal veel interessanter vindt dan de student.

Wat te doen met de serie over de ideale Universiteit Maastricht? “Waarom nemen we geen student die wel lid is van een vereniging en een Duitse student die geen lid is?” Zo gezegd, zo gedaan. Over de invulling van de Engelstalige pagina 5 was snel overeenstemming: “We willen de buitenlanders vertellen dat de vooroordelen die zij hebben over studentenverenigingen niet kloppen.”

De boekenrubriek op pagina 6 – welk boek moest besproken worden door recensent Lynn Berger? - was een punt van discussie. Tot Joris Luyendijks Het zijn net mensen werd ingebracht. “Dat is een boek over hoe de media de werkelijkheid manipuleren. Wij hebben ook veelvuldig te maken met rare verhalen. Vaak kloppen ze niet, maar ze gaan een eigen leven leiden en daardoor krijgt de buitenwacht de indruk dat wij alleen maar zuipen en herrie maken.”

Op pagina 2 staat deze week de rubriek Praeses versus Praeses. Met een dikke grijns bekenden de vier dat ze daar zelf in zouden willen optreden. Als columnist op pagina 2 kozen ze voor Jo Haesen, een beleidsmedewerker met wie ze veel te maken hebben. En de voorpaginafoto? Die werd als maar wilder naar mate de vergadering vorderde. Uitkomst: de vier zouden met hun caravan (Koko), limousine (Circumflex), botenwagen (Saurus) en nog een limousine (Tragos) op een donderdag het Vrijthof oprijden voor een fotosessie. Helaas begaf de limo van Tragos het voor het uur U en lag de bestuurder van de botenwagen na een ongeluk in het ziekenhuis. Geen nood, de gele caravan, de roeiriem en Circumflex’ limousine bleken al fotovullend.

Sluit venster
Verzend
specials  |   paarltjes  |   rss  |   UM agenda  |   contact  |   adverteren