“Het is fijn om even een pauze te nemen en niet te studeren”

“Het is fijn om even een pauze te nemen en niet te studeren”

Serie: Het laatste jaar

01-07-2026 · Interview

Het laatste jaar van de studie zit erop voor de drie studenten die Observant heeft gevolgd. Heeft het ze veranderd? Wat hebben ze geleerd? En wat is de volgende stap? Deze keer: Nour Rigo, derdejaars Global Studies, heeft de knoop doorgehakt: ze gaat niet meteen een master doen, maar eerst reizen.

Ja, de deadline van 1 juni ging ze halen, klonk het in april nog vol overtuiging. Inmiddels weet Nour Rigo, derdejaars Global Studies, dat het afronden van haar scriptie meer tijd kost. “Ik wil het niet afraffelen.” Maar 17 augustus ligt hij “vast en zeker” op het bureau van haar supervisors.

Handel in gom

De vertraging heeft alles te maken met het onderzoek dat ze samen met medestudenten uitvoerde voor vredesorganisatie PAX. Het werken voor een “echte” organisatie vond ze heel interessant. “Hun project over Soedan gaat onder andere over de winning van Arabische gom, een natuurlijke hars die wordt gewonnen uit het sap van acaciabomen.” Het is een bindmiddel - Soedan is grootleverancier: 80 procent van de wereldwijde vraag - dat in tal van producten zit, van mascara, tot drop, bier, verf of medicijnen. De handel in deze gom, onder andere naar Europa, financiert indirect de bloedige oorlog die sinds 2023 in Soedan woedt. “Wij hebben onderzocht wat PAX kan doen om de onmenselijke situatie onder de aandacht te brengen bij een groter publiek.”

Alleen op reis

Inmiddels heeft haar scriptie over ‘Migratiebeleid binnen de EU: het verschil tussen theorie en praktijk’ weer haar volle aandacht. “Ik moet nog een paar zaken afwerken. Ik ga op tijd afstuderen.” Dat wil ze ook graag want na heel wat twijfels – tussenjaar of toch een master, en zo ja welke? – is de kogel door de kerk. Ze gaat van september tot en met december door Zuid-Amerika reizen. Alleen. Zoals ze afgelopen zomer ook met veel plezier alleen door Thailand trok. Peru, Bolivia, Colombia en Patagonië staan op haar lijstje. “Ik heb er nu de tijd voor. Als je eenmaal een master doet, dan lukt dat denk ik niet meer. Bovendien is het fijn om even pauze te nemen en niet te studeren. Als ik terugkom, kan ik er weer met vol enthousiasme tegenaan.” Het geld voor de trip gaat ze deze zomer verdienen in een brasserie in Zichen-Zussen-Bolder waar ze al jaren alleen in het weekend werkt.

België of toch Italië?

In februari 2027 begint Rigo aan een master internationale betrekkingen. “Door mijn scriptie en het project bij PAX weet ik dat daar mijn interesse ligt.” Of ze dan voor Antwerpen kiest als studentenstad, of toch liever Bologna of Triëst (ze is een kwart Italiaans) is nog onduidelijk. “Ik beslis dat vóór ik op reis ga.” Om terugkijkend te concluderen: “Dit jaar is voorbijgevlogen, Global Studies was een goede keuze. Deze bachelor past bij mij.”

Auteur: Riki Janssen

Foto: Ellen Oosterhof

Categoriëen: nieuws_boven, Mensen
Tags: Nour Rigo, global studies, twijfel, kiezen, masterstudie, reizen

Voeg reactie toe

Klik hier voor onze privacyregels

Vanaf januari 2022 plaatst Observant alleen nog reacties van mensen wier naam bekend is bij de redactie.